Uzależnienie od hazardu: rzeczy, które musisz pamiętać

Wysłany w dniu: 13 lipca 2023. Ostatnia aktualizacja: 16 lipca, 2023

GBożąca jest aktywnością, w której każdy uwielbia się zaangażować. Chociaż aktywność może wydawać się nieszkodliwa na pierwszy rzut oka, nie zajmie dużo czasu na rozwój uzależnienia wobec niego. Uzależnienie od zakładów może urodzić liczne negatywne reperkusje w środowiskach społecznych, psychologicznych i fizycznych. Ten rodzaj uzależnienia jest klasyfikowany jako zaburzenie sterowania impulsem. Jeśli jesteś zainteresowany, aby dowiedzieć się więcej o tym, możesz przejść przez ten artykuł.

Uzależnienie od hazardu: Rzeczy, których potrzebujesz

Uzależnienie od hazardu jest tak ciężkie, że może zaszkodzić ci zarówno psychicznie, jak i fizycznie. Osoby mieszkające z tym konkretnym uzależnieniem mają depresję, lęk, zaburzenia jelitowe, stres i migrenę. Konsekwencje niekontrolowanej zakłady mogą prowadzić do uczuć bezradności i rozpaczy. W pewnych okazjach może sprawić, że ludzie również czują się samobójcze.

Zagadnienia występujące z uzależnienia od hazardu wzrosły w ciągu ostatnich kilku lat. Zostało to zgłoszone w 2012 roku 5,77 milionów. Ludzie cierpią na zaburzenia hazardowe i wymagały dobrego traktowania. Stało się to podstawowym stanem zdrowia publicznego w wielu krajach, w tym w Polsce, i to wszystko ze względu na jej niebezpieczne konsekwencje.

Należność ta jest prawie podobna do uzależnienia od narkotyków lub alkoholu. Zmienia stan umysłu indywidualnego i nastroju. Kiedy jednostki stają się bardzo przyzwyczajeni do tego szczególnego uczucia, stale powtarzają to zachowanie, ponieważ chcą uzyskać ten sam efekt.

Objawy uzależnienia od hazardu

Wciągające zachowanie w kierunku hazardu przychodzi z kilku objawów i znaków. Emocje są dołączone do gier, ponieważ mają konsekwencje monetarne. Wpływa również na sposób, w jaki osoba odnosi się do swoich przyjaciół i członków rodziny. Na przykład osoby, które mają zaburzenia hazardowe, nie będą uczestniczyć w ważnych wydarzeniach i okazjach hostowanych przez rodziny i przyjaciół.

Wiele razy, również przegapią swoją pracę. Z drugiej strony są ludzie, którzy zakładają w tajemnicy lub kłamać o tym, ponieważ uważają, że inni mogą nie rozumieć. Kolejnym znakiem tego uzależnienia jest wtedy, gdy chcesz się zakładać, nawet jeśli nie masz zbyt wiele funduszy. To wyraźnie pokazuje, że stałeś się dość uzależniony.

Rodzaje hazardu, które mogą powodować uzależnienie

Obecność loterii i kasyna umożliwia jednostkom angażowanie się w hazard. Kiedy nie masz kontroli nad twoim kompulsywnym zachowaniem, sprowokuje uzależnienie. Kilka rodzajów działań hazardowych, takich jak wyścigi, sloty, poker, loteria, gry do gry, bingo i zakłady sportowe, mogą stać się problematyczne. Ale istnieje kilka innych rodzajów gier, które mogą łatwo zintensyfikować konsekwencje i problemy.

Wiele raportów dostarczyło dowodów, że zbyt wiele hazardu może rodzić znaczące czynniki ryzyka. Gry, które mają krótki czas, aby umieścić zakład i szybkie wyniki posiadają znacznie wyższe ryzyko dla wszystkich graczy. Jedną z takich gra jest automatami, które są dostępne zarówno w kasynach fizycznych, jak i online.

Dostępne zabiegi.

Istnieje kilka sposobów na traktowanie uzależnienia od hazardu raz na zawsze. Te metody leczenia mogą rzeczywiście pomóc ludziom, którzy cierpią na ten problem.

  • Grupy samopomocy: Osoby znajdują się bardzo pomocne, aby skonsultować się z kimś w takiej samej sytuacji jak oni. Poznawanie się, jak jedna osoba cierpiała z powodu tego uzależnienia, ostatecznie pomoże innym wyjść z zaburzeń zakładów. Pomoże to zmotywować ich, aby ciężko pracować, aby pozbyć się uzależnienia i żyć zdrowym życiem.
  • Terapia: Poznawcza terapia behawioralna [CBT] może z pewnością pomóc osobie z tym zaburzeniem do gier. Leczenie zmniejszy pragnienie hazardu, systematycznie ujawniając go do zachowania. Poprzez CBT osoba może zmienić sposób, w jaki myślą i czują się na hazardu.
  • Lek: Adydepresyje i stabilizatory temperamentów zmniejszają choroby i objawy, które pojawiają się w wyniku uzależnienia od hazardu. Natkniesz się na niektórych leków przeciwdepresyjnych, które natychmiast obniżyły pragnienie zakładów. Leki, takie jak narkotyki stosowane do utwardzania uzależnienia od narkotyków, mogą być również używane na kompulisowych graczach.

Rzeczy, które należy pamiętać, gdy decydują się na leczenie

Kiedy ty lub ktoś, kogo znasz cierpienie z powodu zaburzenia hazardu, musisz natychmiast skonsultować się z profesjonalnym lekarzem. Nie zdecyduj się na żadne leki lub leczenie, które natkniesz na platformę online. Może wziąć na złego obrotu, a sytuacja może stać się gorsza niż możesz myśleć. Zamiast tego skontaktuj się z dobrym lekarzem i podążaj za tym, co mówi lekarz.

Podsumowując

Zarówno mężczyźni, jak i kobiety lubią zakłady. Ale na pewne okazje ludzie zaczną zbyt daleko. Zawsze powinieneś traktować aktywność jako rozrywkę, a nie przekształcić go w uzależnienie. Upewnij się, że szukasz natychmiastowej pomocy, jeśli ty lub bok cierpi na nadmierne zaburzenia hazardowe.

Rozpocznij wpisując powyższy termin wyszukiwania i naciśnij ENTER, aby wyszukać. Naciśnij ESC, aby anulować.